Reklama

Rekordowy sezon kulturalny w Muzeum Michała Kajki w Ogródku

Bieżące26 maja 2025, 19:53
Rekordowy sezon kulturalny w Muzeum Michała Kajki w Ogródku
 fot. mazury24.eu

Lato 2025 w Muzeum Michała Kajki w Ogródku zapowiada się wyjątkowo. Rozpoczynający się właśnie sezon kulturalny będzie rekordowy pod względem liczby wydarzeń, a co szczególnie istotne – bogaty program rozciągnie się nie tylko na lato, ale również na jesień.

Wśród tegorocznych wydarzeń znajdą się koncerty, spotkania autorskie, spektakle teatralne, warsztaty twórcze i wystawy – a wszystko to w malowniczej scenerii Mazur, z szacunkiem dla dziedzictwa poety ludowego Michała Kajki.

Jesień przyniesie nowe inicjatywy – m.in. spotkania z ekspertami z cyklu Mazurska Akademia Ludowa, organizowane we współpracy Memuakiem - Multimedialnym Centrum Żeglarstwa i Ekologii w Sztynorcie. Sezon startuje 15 czerwca spektaklem Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie „Wszystko na darmo”.

Dzięki ścisłej współpracy organizatorów – Muzeum Michała Kajki w Ogródku, Leśniczówki Pranie – Muzeum K.I. Gałczyńskiego, Polany Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Orzyszu – sezon kulturalny 2025 łączy tradycję z nowoczesnością, lokalność z uniwersalnym przekazem. To oferta skierowana zarówno do mieszkańców regionu, jak i turystów odwiedzających Mazury.

Wydarzenia realizowane są dzięki wsparciu honorowych patronów – Starostwa Powiatowego w Piszu i Urzędu Miejskiego w Orzyszu.

Sezon dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tegoroczny sezon wpisuje się w obchody 300-lecia nadania praw miejskich miastu Orzysz.

- Ten rekordowy sezon nie byłby możliwy bez wsparcia naszych przyjaciół – zarówno tych, którzy od lat są blisko Muzeum Michała Kajki, jak i tych, którzy dołączyli do nas w ostatnim czasie. Z całego serca dziękuję Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władzom samorządowym – Starostwu Powiatowemu w Piszu, Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz wszystkim instytucjom, które zdecydowały się wesprzeć nas finansowo. Dzięki temu możemy rozwijać naszą działalność, organizować ambitne wydarzenia i zapraszać do Ogródka twórców oraz publiczność z całej Polski – podkreśla Michał Misztal z Muzeum w Ogródku.

Pełen harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej Muzeum Michała Kajki i profilach społecznościowych Muzeum. Już dziś warto zarezerwować czas na spotkanie z poezją, muzyką, kulturą ludową i teatrem – w miejscu, gdzie kultura od zawsze współistnieje z naturą.

ReklamaC1 - Restauracja Kormoran

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    Czuje się - ZADOWOLONY
    ZADOWOLONY
  • 0
    Czuje się - ZASKOCZONY
    ZASKOCZONY
  • 0
    Czuje się - POINFORMOWANY
    POINFORMOWANY
  • 0
    Czuje się - OBOJĘTNY
    OBOJĘTNY
  • 0
    Czuje się - SMUTNY
    SMUTNY
  • 0
    Czuje się - WKURZONY
    WKURZONY
  • 0
    Czuje się - BRAK SŁÓW
    BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - Szata Pirata

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1- OW Wodnik
ReklamaA2 - Sztynort